logo huisarts+punt

Stichting Huisarts+punt overgegaan naar de Amsterdamse Huisartsenalliantie

13-02-2026

Per 1 januari 2026 is Stichting Huisarts+punt overgegaan naar de Amsterdamse Huisartsenalliantie (AHa). Huisarts+punt is ooit gestart binnen en met ondersteuning van Stichting Amsterdamse Gezondheidscentra (SAG), dat tot deze overgang de organisatie heeft gefaciliteerd.

Door de groei die Huisarts+punt heeft doorgemaakt, het uitgesproken stedelijke karakter en de verdere professionalisering van de AHa, was het moment daar om Huisarts+punt onder te brengen bij de AHa.

Ook de standplaats van de stichting is per die datum verplaatst naar de Veemkade. Hiermee kan Huisarts+punt makkelijker aanhaken bij stedelijke activiteiten en ontwikkelingen.

Huisarts+punt is SAG dankbaar voor het initiatief en de inzet in de afgelopen jaren bij het opzetten en uitvoeren van de stichting. We kijken uit naar de verdere inbedding van passende zorg in de stad.

Wat betekent dit voor huisartspraktijken?

In 2025 hebben jullie via Vektis bericht ontvangen dat jullie persoonlijke AGB-code administratief gekoppeld was aan SAG. Deze koppeling maakte het mogelijk om zorg die door jullie werd aangevraagd en door Huisarts+punt werd geleverd, via SAG te declareren, in de periode dat Huisarts+punt nog geen eigen entiteit was.

Deze (administratieve) koppeling van je agb code aan SAG is niet langer nodig en dit kun je wijzigen.

Over Huisarts+punt

Bij Huisarts+punt krijgen patiënten eenmalig een advies van een medisch specialist. Dit consult vindt plaats op verzoek van de huisarts en kan door middel van een meekijk- of meedenkconsult. Na het consult geeft de specialist een advies aan de patiënt en huisarts over het verdere beleid, therapie of een ander gewenst vervolgtraject. De huisarts blijft hoofdbehandelaar. Zie de website: https://www.huisartspluspunt.nl/